سلامتی

آیا خمیر دندان زغالی خوب است؟ آیا زغال دندان را سفید می کند؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خمیر دندون زغالی خوبه؟ زغال دندون رو سفید می کنه؟

مسواک کردن دندون با به کار گیری خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه اثری روی سفیدی دندون داشته باشه و لکه های اونو نابود کنه؟ در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم.

خمیر دندون زغالی خوبه؟ زغال دندون رو سفید می کنه؟

خمیر دندون

همونطور که میدونید زغال فعال یه ماده تشکیل دهنده سالم واسه اجناس و مکملای مختلفیه که استفاده میشن. این ماده تونسته وارد دنیای بهداشت دهن و دندون شه و اجناس خیلی از راه اون ایجاد شده. بعضی از برنده ها ادعا می کنن که خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه دندانا رو پاکسازی کنه و بر سفیدی اون اضافه کنه. زغال فعال به خاطر منفذهایی که داره معمولا در اتاقای اورژانس واسه درمان شکلای جور واجور خاصی از مسمومیتا و اوردوزها استفاده میشن. زغال فعال با گرفتن سم از جذب اون به وسیله معده جلوگیری می کنه. با این منطق، بعضی از افراد فکر می کنن که زغال فعال می تونه سموم موجود در بدن رو هم بگیره. اما سوال اینجاس که واقعا میشه از خمیر دندون شامل زغال فعال واسه سفید کردن و جرم زدایی از دندون استفاده کرد؟ مواد تشکیل دهنده این خمیردندانا واقعا می تونه سم زدای خوبی واسه دندون باشه؟ اگه می خواین جواب این سوالات رو بدونین در ادامه مقاله با ما همراه شید.

باید از خمیر دندون شامل زغال فعال استفاده کنیم؟

بروس کیسیس یه دندانپزشک مشهوره که در این باره اینجور میگه: زغال فعال چند سال واسه موارد مختلفی مورد استفاده قرار گرفته. به عنوان یه دندانپزشک، من هم مریضایی داشتم که از این اجناس استفاده می کردن. این افراد بر این باور بودن که به کار گیری خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه اثر داشته باشه.

بروس اخطار میده که هیچ مطالعه طولانی یه مدت روی خاصیت زغال فعال و تاثیر اون روی دندون انجام نشده. اون در این باره میگه: ما علم زیادی در مورد خاصیت جذب کنندگی زغال داریم که تحقیقات زیادی روی اون انجام شده اما هنوز امن بودن این مورد به اثبات نرسیده. به خصوص در بخش دهن و دندون به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا بتونیم بی خطر بودن زغال فعال رو به اثبات برسونیم. مثلا ما هنوز نمی دونیم زغال فعال اگه بلعیده شه چه تاثیری روی بدن داره.

دکتر ویلسون عقیده داره که اگه نگرانی اصلی شما سفید کردن دندون هاست ، بهتره از بسته های سفید کننده که دارای مجوز هستن استفاده کنین. هم اینکه به کار گیری رویکردهای طبیعی و درمانای خونگی واسه سفید کردن دندون موثره. مثلا شما می تونین بخش داخلی پوست پرتغال رو روی دندونای خود بکشین. این گزینه تاثیر بیشتری داره و امن تره.

مواردی که قبل از استفاده کردن از خمیر دندون شامل زغال فعال باید بدونین:

اگه عزمتونو جزم کردین از این خمیردندانا استفاده کنین، باید اینکار رو با احتیاط انجام بدین و از به کاربردن تکراری اون دوری کنین. شما نمی تونین دندونای خود رو بیشتر از هفته ای یه بار با این خمیردندانا مسواک بزنین. استفاده تکراری از اون مضر هستش. دکتر بروس در این باره میگه: زغال فعال ماده خورنده ایه و استفاده تکراری از اون می تونه مینای دندون رو نابود کنه. اگه بافت لثهاتون بیماره، ریشه دندون ممکنه در نتیجه خاصیت خورندگی این زغال حساس تر شه. اگه می خواین از اینجور خمیردندانایی استفاده کنین بهتره از یه برند مشهور و معتبر خرید کنین. هم اینکه مراقب نشونه های غیر عادی مثل خونریزی لثه و افزایش حساسیت اون باشین. اگه اینجور نشونه هایی رو بعد از مصرف خمیر دندون تجربه کردین حتما با یه دنداپزشک تماس بگیرین و مصرف خمیر دندون شامل زغال فعال رو متوقف کنین. به فکر سلامت دندون های خود باشین./ مجله سلامت

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • چیجوری دندونای سفیدتری داشته باشیم؟ | دندون سفید
  • ها چه بخوریم؟ بهترین رژیم واسه دندونای سفید

No Comments

Leave a Reply