سلامتی

آیا خمیر دندان زغالی مفید است؟ | بیماری

سپتامبر 20, 2019

: خمیر دندون زغالی خوبه؟

ادعا می شه که زغال می تونه در سفید شدن و سلامت دندون خوبه.  مسواک کردن دندون با به کار گیری خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه اثری روی سفیدی دندون داشته باشه و لکه های اونو نابود کنه؟ در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم.

همونطور که می دونین زغال فعال یه ماده تشکیل دهنده سالم واسه اجناس و مکملای مختلفیه که استفاده میشن. این ماده تونسته وارد دنیای بهداشت دهن و دندون شه و اجناس خیلی از راه اون ایجاد شده. بعضی از برنده ها ادعا می کنن که خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه دندونا رو پاکسازی کنه

و بر سفیدی اون اضافه کنه. زغال فعال به خاطر منفذهایی که داره معمولا در اتاقای اورژانس واسه درمان شکلای جور واجور خاصی از مسمومیتا و اوردوزها استفاده میشن. زغال فعال با گرفتن سم از جذب اون به وسیله معده جلوگیری می کنه. با این منطق، بعضی از افراد فکر می کنن که زغال فعال می تونه سموم موجود در بدن رو هم بگیره.

اما سوال اینجاس که واقعا میشه از خمیر دندون شامل زغال فعال واسه سفید کردن و جرم زدایی از دندون استفاده کرد؟ مواد تشکیل دهنده این خمیر دندونا واقعا می تونه سم زدای خوبی واسه دندون باشه؟ اگه می خواین جواب این سوالات رو بدونین در ادامه مقاله با ما همراه شید.

باید از خمیر دندون شامل زغال فعال استفاده کنیم؟

بروس کیسیس یه دندانپزشک مشهوره که در این باره اینجور میگه: زغال فعال چند سال واسه موارد مختلفی مورد استفاده قرار گرفته. به عنوان یه دندانپزشک، من هم مریضایی داشتم که از این اجناس استفاده می کردن. این افراد بر این باور بودن که به کار گیری خمیر دندون شامل زغال فعال می تونه اثر داشته باشه.

بروس اخطار میده که هیچ مطالعه طولانی یه مدت روی خاصیت زغال فعال و تاثیر اون روی دندون انجام نشده. اون در این باره میگه: ما علم زیادی در مورد خاصیت جذب کنندگی زغال داریم که تحقیقات زیادی روی اون انجام شده اما هنوز امن بودن این مورد به اثبات نرسیده.

به خصوص در بخش دهن و دندون به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا بتونیم بی خطر بودن زغال فعال رو به اثبات برسونیم. مثلا ما هنوز نمی دونیم زغال فعال اگه بلعیده شه چه تاثیری روی بدن داره.دکتر ویلسون عقیده داره که اگه نگرانی اصلی شما سفید کردن دندون هاست ،

بهتره از بسته های سفید کننده که دارای مجوز هستن استفاده کنین. هم اینکه به کار گیری رویکردهای طبیعی و درمانای خونگی واسه سفید کردن دندون موثره. مثلا شما می تونین بخش داخلی پوست پرتغال رو روی دندونای خود بکشین. این گزینه تاثیر بیشتری داره و امن تره.

مواردی که قبل از استفاده کردن از خمیر دندون شامل زغال فعال باید بدونین:

اگه عزمتونو جزم کردین از این خمیر دندونا استفاده کنین، باید اینکار رو با احتیاط انجام بدین و از به کاربردن تکراری اون دوری کنین. شما نمی تونین دندونای خود رو بیشتر از هفته ای یه بار با این خمیر دندونا مسواک بزنین. استفاده تکراری از اون مضر هستش.

دکتر بروس در این باره میگه: زغال فعال ماده خورنده ایه و استفاده تکراری از اون می تونه مینای دندون رو نابود کنه. اگه بافت لثهاتون بیماره، ریشه دندون ممکنه در نتیجه خاصیت خورندگی این زغال حساس تر شه. اگه می خواین از اینجور خمیر دندونایی استفاده کنین بهتره

از یه برند مشهور و معتبر خرید کنین. هم اینکه مراقب نشونه های غیر عادی مثل خونریزی لثه و افزایش حساسیت اون باشین. اگه اینجور نشونه هایی رو بعد از مصرف خمیر دندون تجربه کردین حتما با یه دنداپزشک تماس بگیرین و مصرف خمیر دندون شامل زغال فعال رو متوقف کنین. به فکر سلامت دندونای خود باشین.

مشکل جهانی در طراحی خمیر دندون!

اولین خمیر دندون به وسیله کی ارائه شد؟

سفید کردن دندون با یه روش خونگی و موثر!

روش درست کردن خمیر دندون خونگی

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply