سلامتی

آیا خواص و فواید خیار گلخانه ای و مزرعه ای کشت یکسان است؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خواص و فواید خیار گلخانه ای و مزرعه ای کشت یه جوره؟

تغذیه

خیار به دو روش گلخانه ای و مزرعه ای کشت می شه. این روزا، نوع گلخانه ای در مقایسه با خیار مزرعه، به دلیل ظاهر دلپذیر و کشیده ای که داره بیشتر انتخاب و خریداری می شه؛ اما خواص و فواید اونا هم یه جوره؟ جواب اونو در ادامه خواهید دونست.

بیشتر خونواده ها خیارهای گلخانه رو به خیارای چاق و قطور و بی تناسب مزرعه ای بهتر می دونن و این نوع خیار رو واسه پذیرایی یا مصرف روزانه مناسب می دونن، اما باید بدونین خیارهای گلخانه ای با وجود ظاهر دلپذیر و کشیده و رنگ سبز تیره و پوست بسیار صافی که دارن، بدون گوشت، آبکی و بیشتر بیمزه ان و خیلی سریع پلاسیده می شن. در مقابل، با اینکه خیارهای مزرعه قطور و کوتاه قدند و ظاهری کج و کوله دارن، اما بسیار خوشمزه و خوش عطر بوده و گوشت زیاد و آب کمتری دارن و موندگاری اونا خیلی زیاده.

معمولا خیارهای گلخانه ای در فصول پاییز و زمستون کشت می شن و تا اواخر اردیبهشت ماه در بازار وجود دارن و بعد از اون خیارهای مزرعه وارد بازار می شن و معمولا در تابستون خبری از خیارهای گلخانه نیس.

اصلی ترین مشکل خیارهای گلخانه سمای قویه که در گلخانه به بوتهای خیار زده می شه. این خیارها به آفات و بیماریا بسیار حساس هستن و واسه جلوگیری از آفت زدگی و پربار شدن محصول، کشاورز مجبور به به کار گیری سموم قویه. این سم می تونه وارد شیره گیاه و حتی گوشت اون شه. از این رو پیشنهاد بر اینه که از این نوع خیارها استفاده نشه و یا قبل از مصرف دست کم پوستگیری شن. البته لازم استت بدونین با پوست کندن خیار، خطر ورود سم به بدن کاهش پیدا میکنه اما حذف نمی شه.

مسمویت به وجود اومده به وسیله مصرف خیارهای گلخانه معمولا بدون این دست اون دست کردن پس از خوردن اون اتفاق نمی افته و این سم در دراز مدت و کم کم در بدن تجمع یافته و وقتی به دوز معینی رسید فرد رو با علایمی چون تهوع، سرگیجه، افزایش ضربان قلب و هم اینکه انواعی از مسمومیتا دچار می کنه. اما در مورد خیارهای مزرعه ای اینجور مشکلی موجود نیس.

خیارهای مزرعه رو باید با کمترین اندازه کودهای شیمیایی پرورش بدن چون وگرنه احتمال کم بار شدن محصول هست و در نتیجه مشکل حادی در مورد تجمع نیترات در این محصول موجود نیس. این خیارها هرچند در مقایسه با خیارهای گلخانه به دلیل تماس بیشتر با خاک، آلودگی زیادتری دارن، اما اگه بدون خراش و شکستگی باشن با شستشوی درست، آلودگی اونا رفع شده، واسه سلامت ضرری ندارن.

از نظر کالری، خیارهای گلخانه و مزرعه ارزش تغذیه ای خیلی متفاوتی با همدیگه ندارن اما همونجوریکه گفته شد خیار مزرعه سالم تر و بهداشتی تره.

این میوه به دلیل طبع سردی که داره خنک کننده بدن و ضد تشنگیه و واسه کسائی که در هوای گرم دچار التهاب و خستگی گرمایی می شن یا هنگام دفع ادرار احساس سوزش می کنن خوبه. خیار هم اینکه به دلیل داشتن پتاسیم با افزایش ادرار در مصرف کننده دلیل دفع سدیم اضافی و کاهش فشار خون فرد می شه و با کمک به کارکرد دو عضو سم زدای بدن یعنی کبد و کلیه، سموم رو دفع می کنه و پایین آورنده خوب اسید اوریک بالاست. علاوه بر این، با لینت مزاج، یبوست رو برطرف می کنه.

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply