سلامتی

آیا خود را برای فصل آنفولانزا آماده کرده اید؟ | بیماری

سپتامبر 20, 2019

: با نزدیک شدن فصل آنفولانزا و پیدا شدن اون در گوشه و کنار، مقامات بهداشتی تزریق واکسن اونو پیشنهاد می کنن که می تونه افراد رو از مشکلات جدی و بالقوه آنفولانزا مراقبت کنه. این یه واقعیته که فعالیتای ویروسی آنفولانزا قابل برداشت کامل نیس، ولی با واکسن میشه مقدار خیلی از اونو کم کرد.

با نزدیک شدن فصل آنفولانزا و پیدا شدن اون در گوشه و کنار، مقامات بهداشتی تزریق واکسن اونو پیشنهاد می کنن که می تونه افراد رو از مشکلات جدی و بالقوه آنفولانزا مراقبت کنه. این یه واقعیته که فعالیتای ویروسی آنفولانزا قابل برداشت کامل نیس، ولی با واکسن میشه مقدار خیلی از اونو کم کرد.

آنفولانزاهای H3N2 و H1N1 که در سال گذشته بیشترین فشارها رو غالب کرده بودن، امسال هم می تونه همون نوسانات رو داشته باشه. این مریضی هم مثل سالای گذشته باید با دقت بیشتری کنترل شه و همه چیز باید با شروع تزریق واکسن شروع شه که می تونه بهترین و اولین انتخاب واسه پیشگیری از آنفولانزا باشه. آنفولانزا سال گذشته مخصوصا در افراد سن بالا مشکلات زیادی به وجود آورد. از جمله مشکلات آنفولانزا ذات الریه است که مرگ و میر مربوط به اون هرساله فرق داره.

واکسن در حال گردش می تونه یه بازی خوب رو ارائه دهد که براساس گزارش CDC اثر واکسن بین ۴۰ تا ۶۰ درصده که کارکرد بهتر اون بستگی به گردش اون داره.

CDC پیشنهاد می کنه که افراد سن بالا، زنان باردار، افراد گرفتار به بیماریای طولانی و گروه هایی که در خطر بیشتری هستن این واکسن رو استفاده کنن. زنان و نوزادان که نمی تونن تا ۶ ماهگی واکسینه شن و هم اینکه افراد سن بالا با بیماریای ریوی و قلبی طولانی باید با این واکسن، واکسینه شن.

این واکسن چند هفته زمان میبره تا آنتی بادی رو به اندازه کافی واسه مراقبت از بدن تولید کنه، پس باید هر چی زودتر اقدام شه. یکی از پیشنهادای دیگه در مورد این قضیه اینه که مقامات بهداشتی پیشنهاد کردن که این واکسن از راه اسپری بینی استفاده نشه، چون به نظر می رسه اثر اون کمتر از تزریق واکسنه.

در این باره بیشتر بخونین: مقابله با ایجاد آنفولانزا در بدن

منبع :

No Comments

Leave a Reply