سلامتی

آیا خوردن آب و لیمو برای کاهش وزن | ناشتا ضرر دارد؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن آب و لیمو واسه کاهش وزن، ناشتا ضرر داره؟

می گن نوشیدن آب و لیمو می تونه باعث سوزوندن چربی و کاهش وزن شه و در مواردی خاص نوشیدن این ترکیب در اول صبح و ناشتا باعث لاغری می شه اما در بعضی شرایط نباید به صورت ناشتا اّ و لیمو بخورین.

خوردن لیمو و آب در وعده ناشتا درسته؟

مصرف اب به همراه لیمو می تونه وزن شما رو کم کنه و تا حدودی سوخت و ساز رو بیشتر کنه. میلیونا نفر در سراسر جهان روز خود رو با این نوشیدنی شروع میکنن اما واقعا این کار درسته یا نه؟ مطمئنا تموم موادی که ما مصرف میکنیم واسه همه افراد کارکرد مشابهی ندارن و ممکنه واسه بعضی حتی مضر و خطرساز باشه. در این پست من از مشکلات نوشیدن آب و لیمو در صبح ناشتا براتون صحبت میکنم و اینکه چه کسائی باید از خوردن اون دوری کنن.

نوشیدنیای اسیدی فرسایش دندانه ها رو داره

تماس زیادتر از اندازه غذاهای اسیدی با دندانه ها منتهی به فرسایش و از بین رفتن مینای  دندون میشه و با گذشت زمان دندونای حساسی دارین. مصرف غذاهای سرد و گرم در کسائی که دندانه ها و لثه های آسیب دیده دارن باعث ایجاد درد شدیدی میشه. واسه جلوگیری از آسیب به دندونهاتون تلاش کنین که این نوشیدنی رو با نی بخورین که تماس نوشیدنی با دندونا رو به کمترین حد ممکن میرسونه.

کسائی که مشکلات معده دارن از خوردن آبلیمو دوری کنن

آبلیمو ممکنه باعث سوزش شدید سر دل و معدتون بشه و با تحریک دیواره معده زخم معدتون رو بیشتر کنه. بدترین چیز واسه آدمایی که دارای مشکلات معده هستن نوشیدن آب و لیموئه چون اسید لیمو مشکلات رو دوبرابر میکنه. اختلالاترفلاکس معده به مری نشونه هایی شامل سوزش سر دل، تهوع و استفراغ داره که با مصرف غذاهای تند، چرب و اسیدی شدید شدن میشه. پس همه آدمایی که طوری دچار مشکلات معده هستن از مصرف آبلیمو دوری کنن.

مشکل کم آبی با مصرف بیشتر از اندازه آبلیمو

همونطوری که میدونین لیمو یه منبع غنی از ویتامین C است و به عنوان اسیداسکوربیت شناخته شده. این اسید دارای خواص مدره و در نتیجه تولید ادرار در کلیه ها رو زیاد کرده و موجب تکرر ادرار و در نتیجه نابود کردن سدیم و مایعات از بدن میشه. کم شدن آب بدن خطرناکه و در بعضی موارد حتی منتهی به مرگ میشه، پس بدنتون رو هیدراته نگهدارین و آب بخورین.

مشکلات کلیوی با مصرف بیشتر از اندازه آّبلیمو

غذاهایی با ویتامینC بالا سطح اگزالات رو در بدن زیاد کرده و افزایش سطح اگزالات بدن خطر دچار شدن به سنگ کلیه رو بیشتر میکنه. حتی افزایش اگزالات در بدن جذب کلسیم رو هم تحت تاثیر قرار میده. تموم اینا هشداریه واسه کسائی که دارای مشکلات کلیوی و مخصوصا سنگ کلیه هستن. پس با دقت بیشتری مواد غذایی مصرفیتون رو کنترل کنین.

روش درست مصرف آبلیمو در رژیمای غذایی چیه؟

طبق توضیحاتی که براتون ذکر کردم بهترین نوشیدنی واسه کسائی که دارای یکی از مشکلات بالا هستن آبه و اونم آب گرم یا ولرم. واسه گنجوندن آبلیمو در رژیم غذاییتون بهتره که اونو به عنوان چاشنی در غذاها و سس هاتون استفاده کنین یا به عنوان یه نوشیدنی بعد از غذا. این حقیقت رو نمیشه کتمان کرد که آبلیمو دارای امتیازات فراوانیه و حتما باید ازش استفاده کرد. در درمان اسکوربیت که به وجود اومده به وسیله کمبود ویتامین C هستش بسیار مفیده و مانع از آنفولانزا و سرماخوردگی میشه، التهابات رو کاهش و سموم بدن رو دفع میکنه.

.

منبع : topnaz.com

No Comments

Leave a Reply