سلامتی

آیا خوردن بال مرغ ضرر دارد؟ | رژیم غذایی

سپتامبر 20, 2019

خوردن بال مرغ ضرر داره؟ 

 یکی از بدترین قسمتای مرغ بال مرغه. امروزه خیلی از مرغا رو در مرغداریا آمپول هورمون تزریق می کنن تا زودتر رشد کنن و واسه فروش و عرضه در بازار آماده شن. به گزارش سایت پارس ناز خیلی از آمپولای هورمونی در زیر بال مرغ تزریق می شه و به خاطر این خوردن بال مرغ پیشنهاد نمی شه.

بهتره بانوان از مصرف بال مرغ دوری کنن و تلاش کنن اونو مصرف نکنن چون باعث بروز مشکلات زیادی در بدن اونا می شه به دلیل هورمونهای مختلفی که به مرغا تزریق می شه می تونه باعث بروز عارضه های مختلفی در بدن شه.

پارس ناز: یه متخصص زنان و زایمون گفت: مرغای صنعتی که با هورمون رشد پیدا می کنن دارای مقادیر زیادی چربی به خصوص در قسمت بال هستن، پس پیشنهاد می شه همه افراد، به خصوص خانوما از مرغای هورمونی و قسمت بال مرغ استفاده نکنن چون چربی مرغای هورمونی در تحریک رشد کیستای پستون موثر هستن.

به نقل از سلامت نیوز ، افسانه قاسمی،به یکی از مشکلات شایع در خانوما اشاره کرد و گفت: کیستای پستون دو نوع ساده و کمپلکس دارن؛ کیستای ساده، دیواره صافی دارن و داخل اونا مایع زلالی هست، بیشتر خانوما دچار این نوع کیست می شن که بی خطره و مریض فقط باید تحت نظر باشه.

این متخصص زنان و زایمون ادامه داد: کیستای سینه معمولاً مشکل بسیار زیاد پاتولوژیک به حساب چون این کیستا با تغییرات قائدگی دچار تغییراتی از نظر تعداد و اندازه می شن و درد و احساس ناراحتی رو واسه خانوما به وجود میارن، در این حالت سینه ها دردناک و متورم می شن؛ کیست سینه به طورطبیعی با یه سری جریانا از جمله داروهای هورمونی با مقدار زیاد، خوردن هر نوع چربی، محرکای کیست سینه مانند فلفل، کافئین، شکلات و قهوه شدید شدن می شن و درد رو زیاد می کنن.

ایشون گفت: مرغای صنعتی که با هورمون رشد پیدا می کنن دارای مقادیر زیادی چربی در قسمت بال هستن، با اینکه بال مرغ لذیذترین قسمت اون هستش اما از نظر سلامتی بدترین قسمت هستش چون چربی در این ناحیه تجمع پیدا می کنه؛ پیشنهاد می شه همه به خصوص خانوما از بال مرغ چه به صورت کباب شده و چه به صورت پخته شده در غذا استفاده نکنن چون چربی مرغای هورمونی در تحریک رشد کیستای پستون موثر هستن؛ پس تغییرات فایبروکیستیک که اکثرا خوش خیم هستن با کمتر شدن مصرف چربی کاهش پیدا می کنن.

معاون آموزشی بیمارستان شهید اکبرآبادی با تاکید بر به کار گیری مرغای سبز گفت: خانوما می تونن با مصرف مرغای سبز که به دلیل جوون بودن، کاهش مصرف دارو و مدت کوتاه پرورش از کیفیت بالاتری نسبت به مرغای معمولی بهره مند هستن، و هم اینکه با افزایش خوردن مایعات و مواد قندی از کیستیک شدن سینه ها جلوگیری کنن.

.

منبع :gahar.ir

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت

  • مطالب در رابطه

No Comments

Leave a Reply