سلامتی

آیا خوردن برف ضرر دارد؟ می توانیم برف بخوریم؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن برف ضرر داره؟ می تونیم برف بخوریم؟

می تونیم برف بخوریم؟

در ارتفاعات جوی آلودگیای گازی زمین بسیار زیاد هستن. با این جواد، برفی که از آسمون می باره قابل خوردنه؟ محققان چه می گن؟

ماده ای سفید و سرد و پولک مانند که در حال ریزش از آسمانه قابل خوردنه؟

شک نداشته باشین دفاعیاتی واسه خوردن برف هست. رومیا به عنوان دسر مقداری عسل روی برف می ریختند. مدل امروزی این دسر، دستور ساده ای واسه بستنی برفی (برف + خامه + شکر) است که از طرف دانشگاه میسوری ارائه شده و هرگونه نگرانی در مورد مضر بودن خوردن برف رو کنار می زنه. بعضی وقتا آدمایی هم دیده می شن که در زمان ریزش برف تلاش می کنن پولکای برف رو با زبانشون بگیرن.

کسائی که تمایل به خوردن برف دارن، می گن که مراقب هستن تا برف رو قبل از برخورد با زمین بگیرن. یا اینکه به دنبال زمینی پر از برف سفید دست نخورده می گردن، تا برفی به دست بیارن که تمیز باشه. تحقیقات نوین نشون میده که به دلیل آلودگیای جوی موجود در شهرهای بزرگ و به خصوص صنعتی، برفی که هنوز به زمین نرسیده، به همون اندازه برف روی زمین آلوده س.

در ماه آخر سال ۲۰۱۵ تحقیقی در مورد علوم محیط زیست به وسیله محققین دانشگاه مک گیل منتشر شد مبنی بر اینکه پولک برف تازه، دوز بالایی از آلاینده های خودروها رو حتی بیشتر از آب متبلور داراس. قبلا از اون دو تحقیق در مجله جئوگرافی لترز به وسیله محققان دانشگاه واشنگتن منتشر شده، که طیفی از برفای دست نخورده رو از سرتاسر آمریکا و کانادا رو بررسی کرد. محققین فهمیدن که این برفا دارای سطوح مختلفی از دوده ذغال سنگ و خاک ان، حتی نمونه هایی که بسیار دور از شهرها ورداشته شده بودن.

پس خوردن برف واسه لذت اصلا مثل یه داستان ایده آل نیس، اما خوردن برف واسه زنده موندن چیجوری؟ حتی اگه آب در دسترس نبود، شاید هنوز خوردن مستقیم برف گزینه مناسبی نباشه چراکه می تونه دمای بدن رو کم کنه و آب بدن رو نابود کنه، و اگه زیاد خورده شه باعث یخ زدگی لبا می شه. راهنمای زنده موندن ارتش آمریکا پیشنهاد میده:

، باید برف خورد؟ جواب ما خیره، با اینکه مجبور شید و واسه لذت بردن هم شاید یه یا دو پولک بر زبون آسیب ای نزنه.

.

منبع : topnaz.com

No Comments

Leave a Reply