سلامتی

آیا خوردن ترشی در کنار غذا مفید است؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن ترشی در کنار غذا خوبه؟

ترشی یکی از مواد غذایی ایه که به عنوان سالاد در کنار خیلی از غذاهای ایرونی و حتی خارجی در کل سال ارائه می شه و تنوع بسیاری داره. ترشیای ایرونی یکی از دلپذیرترین ترشیای جهان حساب می شه که معمولاً از قدیما در خونها و در اوایل فصل پاییز و با به کار گیری مواد غذایی به درد بخور جفت و جور می شه. ازجمله ترشیای ایرونی: ترشی مخلوط، ترشی لیته، ترشی بادمجان، ترشی کلم قرمز، ترشی سیر، ترشی انبه، ترشی لبو، ترشی گل کلم، ترشی تره، ترشی بندری، ترشی بادمجان درسته، ترشی پیاز، ترشی شور، ترشی بامیه، ترشی فلفل، ترشی گوجه فرنگی، ترشی قارچ، ترشی لیته سریع، ترشی بادمجان کبابی و ترشی پوَست لیمو هستن. همونجوریکه توجه می کنین تنوع ترشی ایرونی خیلی زیاده. اما همیشه در مورد اینکه خوردن ترشی در کنار لذتایی که داره می تونه شدیدا واسه شما مضر باشه، بحثای زیادی بوده. بیشتر متخصصین گوارش، بیمارانشون رو از خوردن ترشیا منع می کنن، این در حالیه که ترشی از زمانای قدیم به عنوان یه چاشنی واسه هضم راحت تر غذا در کنار مواد غذایی ارائه می شد. همراه بنیتا باشین تا نگاهی دقیق تر به این مسئله داشته باشیم.

Credit: healthline

قدمت ترشی در ایران در مقایسه با قدمت جهانی اون ناچیزه. براساس دلایل تاریخی، ترشی در چهار سال قبل از میلاد وجود داشته هم اینکه در ناحیه هند دلایلی از وجود خیار شور و ترشی در دو هزار سال قبل از میلاد مسیح یافت شده. ارسطو در نوشته های خودش از علاقه مردم اون دوران به ترشی نوشته هایی داره. ژولیوس سزار به فکر بود که ترشی می تونه به آدم حس جربزه و قدرت بده. در سفرهای جور واجور مردم به دور جهان ترشی از جایی به جای دیگه مهاجرت می کنه. از قاره آسیا به سمت امریکا میره. در مورد ایران دلایل بر این اساسه که ترشی حدود هفتاد سال قبل واسه اولین بار به صورت صنعتی تولیدشده س. اما از زمان دقیق تولیدترشی خونگی در ایران، اطلاعات دقیقی در دسترس نیس.

Credit: wp

ترشی در اول روشی بود که در زمان قبل از به وجود اومدن یخچالای طبیعی و یخچالای امروزی مردم در کنار روشی مثل نمک زنی، دودی کردن، واسه نگهداری مواد غذایی واسه وقتی از سال که امکان دسترسی به اونا نبود، استفاده می شد. هرکدوم از روشای نگهداری مواد غذایی در کنار فواید، مضراتی هم داشتن. ماده اصلی ترشی، سرکه است که بیشترً این سرکه، می تونه سرکه انگور و سیب  باشه. سرکه ماده ایه که ترکیب اصلی اون اسید استیکه. اسید استیک ماده ای شیمیاییه که به صورت طبیعی در خیلی از مواد غذایی که حالت ترشی دارن هست، ازجمله در لیموترش. ترکیب شدن اسید استیک با مواد غذایی باعث استرلیزه شدن و نبود فعالیت باکتریای داغون کننده ماده غذایی می شه. این همون دلیلیه مردم قدیم از اون واسه حفاظت از مواد غذایی شون در طول سال استفاده می کردن. اما در کنار از بین رفتن باکتریای داغون کننده، اسید استیک باعث از بین رفتن ویتامینا و هم اینکه بعضی ترکیبات به درد بخور ماده غذایی می شه.

سرکه

Credit: organicfacts

سرکه ماده ایه که در اثر تخمیر مواد آلی به دست میاد، موادی مثل سیب، انگور. سرکه در خود مقدار زیادی انتی اکسیدان به درد بخور واسه بدن آدم داره. تحقیقات نشون داده که مصرف سرکه در طول روز به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در مواد غذایی همانندترشی و خورش می تونه باعث کاهش قند خون شه. شاید شنیده باشین که سرکه واسه کسائی که دیابت دارن، مثل آمپول انسولین است. در خیلی از مواد مصرف سرکه به تنهایی می تونه مشکلات قند خون بالا رو کنترل کنه. هم اینکه اسید سرکه می تونه به جذب کلسیم از دستگاه گوارشی، کاهش گاز معده، سم زدایی از کبد خیلی کمک کنه. در مورد فواید ترشی و مضرات اون بحثای زیادی هست. بعضی فکر میکنن که سرکه موجود درترشی می تونه باعث ایجاد ترکیبات مضرترشی شه و بعضی اعتقاددارند که ترشیای چندساله می تونن در حکم معجونی واسه کاهش قند خون و لاغری باشن. ترشی به خودی خود می تونه واسه همه آدما به درد بخور باشه، چیزی که باعث تغییر عقاید در موردترشی می شه، مشکلات گوارشی خود انسانه.

 

مضرات مصرف ترشی

Credit: ndtvimg

مصرف افراطی و غیر اصولی هر ماده ای می تونه مضر باشه. همیشه میونه روی می تونه به درد بخور باشه. پزشکان متخصص گوارش فکر می کنن که خوردن بیش ازحد ترشی می تونه احتمال دچار شدن به سرطان مری و معده رو زیاد کنه. ترشی به دلیل سرکه و اسیدی بودنش می تونه واسه کسائی که دچار زخمای معده هستن مشکلات حادی رو به وجود بیاره و موجب شدید شدن مریضی شه. هم اینکه ترشی واسه کسائی که دچار رفلاکس شدید معده و برگشت غذا به مری هستن، منع شده. پزشکان معمولاً می تونن با به کار گیری دارو این عوامل رو کنترل کنن ولی دارو ماده ای شیمیاییه و در کنار فوایدی که داره، مضرات خودشو داره.

در مورد ارزش غذایی ترشی باید گفت که موادی که معمولاً درترشی استفاده می شه، شامل سبزیای و میوه ها دارای ویتامینایی هستن که در گرما و شرایط سخت محیطی تخریب می شن. علاوه بر این اندازه این ویتامینا به اندازه ای نیس که شما اونا رو به عنوان یه ماده مغذی در نظر بگیرین. فیبر موجود در سبزیای چند روز بعد از ترشی انداختن از بین میره. مواد معدنی مثل آهن و منیزیم تنها باقی مونده مواد به درد بخور واسه بدن در درون ترشیه که به دلیل مصرف کم ترشی، می تونیم از اونم بیخیال شین. ترشی به تنهایی هیچ وقت نمی تونه یه ماده به درد بخور غذایی باشه. بلکه می تونه به عنوان یه طعم دهنده و ایجادکننده تنوع غذایی مصرف شه.

تصوراتی براساس قدرت پاکیزگی سرکه هست، مثل تمیز کردن دهن، نابود کردن جرم دندون ها و بوی بد دهن. اما براساس گفته دکتر حمیدرضا بزرگی، استاد دانشکده دندونپزشکی تماشاگر، مواد ترشی موجود در ترشیا که شامل اسید قوی ایه که مثل مواد شیرین می تونه به مینای دندون برسه و باعث تخریب دندون و هم اینکه آسیب رسیدن به لثه شه. تموم ترشیا و موادی که دارای اسیدیته قوی هستن، می تونن مینای دندون رو  تخریب کنن. این مشکلات در مورد نوزادان و آدمایی که دندونای حساس دارن شدیدا حادتره.

Credit: bp

ترشیای خونگی دارای مواد تقریباً مفیدی هستن، در موردترشیای صنعتی که در طول سالای گذشته شدیدا در بازار زیاد شده میشه گفت که همه دارای مواد نگه دارنده و جانشین سرکه هستن، بیشتر این ترشیا به وسیله گرمایش ضدعفونی می شن که خود باعث از بین رفتن کم ماده به درد بخور درون ترشی می شه. هم اینکه ترشیای بازاری که در فضای باز به فروش می رسن، ازنظر بهداشتی پیشنهاد نمی شن. ترشی برخلاف نظر مردم، دچار کپک و فساد هم می شه. درصورتی که کپک ترشی رو گرفته باشه، باید از مصرف اون دوری کرد.

ترشی در بعضی موارد به دلیل سرکه و اسیدیته بالا، مشکلات جانبی ای مثل شدید شدن صرع، مشکلات عصبی رو به دنبال داره. در مورد موادی که پیشنهاد شده همراه با سرکه خورده نشه، ماسته. ماست دارای اسیدلاکتیکه که به همراه اسید استیک باعث ایجاد ترکیبات تحریک کننده معده می شه. ترشی در بعضی از گزارشا باعث کاهش جذب کلسیم و در بعضی از گزارشا موجب افزایش جذب اون شده. اما بیشتر تحقیقات نشون داده که سرکه می تونه موجب پوکی استخون و آرتروز شه.

Credit: fridgecheck

شاید به گوش شمام آشنا باشه که سرکه می تونه شما رو لاغر کنه. اما باید در موردترشی و سرکه حقیقتی رو بدونین، سرکه موجود درترشی موجب تحریک شدن عصبای گوارشی شما می شه و این باعث می شه شما احساس گرسنگی و اشتهای بیشتری داشته باشین و غذایی بیشتر از مقدار نیازتون در هر وعده غذایی استفاده کنین. پس ترشی باعث چاقی شما می شه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین نوجوانانی که در سن رشد قرار دارن و به دلیل مصرف غذاهای آماده و نوشیدنیای گازدار از معده و سیستم گوارشی آسیب پذیرتری بهره مند هستن باید به مصرف یه یا دو بار ترشی در هفته قناعت کنن و همیشه شور و ترشی رو همراه با غذا و نه با شکم خالی بخورند.

 

فواید ترشی

Credit: bp

براساس تحقیقات انجام شده به وسیله سازمان کشاورزی امریکا، ترشیایی که براساس خیار و سبزیا تولید می شن، شامل، آب، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبرهای غذایی، قندهای محلول در آب به همراه مواد معدنی مثل آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و سدیم است. ترشی در خودش ویتامینای کمی به صورت ویتامین C، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین B-6، فولات، ویتامین B-12، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین D و هم اینکه ویتامین K رو داره.

Credit: whatthebuzz

ترشی پر از انتی اکسیدانه: ترشی می تونه منبع خوبی واسه انتی اکسیدانای موردنیاز بدن باشه. انتی اکسیدان خاصی به نام (Decalepis hamiltonii یا Swallow) رو به مقدار زیادی میشه  درترشی یافت. ازآنجایی که معمولاً از مواد غذایی کال و نرسیده در ترشیای میوه و سبزیا استفاده می شه انتی اکسیدانای فراوون تری نسبت به حالت رسیده میوه در خودش ذخیره و در زمان ترشی گذاری درون سرکه آزاد می شه. انتی اکسیدانا ازجمله موادی هستن که بدن ما رو در مقابل رادیکالای آزاد که سرطان زا هستن، حفاظت می کنه. رادیکالا ناپایدار هستن و با ورود به سلول، موجب از بین رفتن متابولیسم طبیعی و تخریب بافتا می شن. ما می تونیم با به کار گیری مصرف مواد غنی از انتی اکسیدان، رادیکالای آزاد رو دفع کنیم. خیلی از متخصصین تغذیه و پزشکان بر مصرف انتی اکسیدانا تأکیددارند. مصرف ترشی تا حد مجاز می تونه انتی اکسیدانای بدن رو بدون آسیب رسوندن به بقیه قسمتای بدن تأمین کنه.

ترشی منبع تغذیه پروبیوتیکا که همون باکتریای دوست بدن و معده هستن، هم هست. این باکتریا که قبلا در مورد اهمیت اونا در کاهش سرطانا مقاله ای داشته ایم، در معده آدم و بقیه موجودات وجود دارن و به عنوان باکتریای دوست شناخته می شن. این باکتریا به هضم مواد غذایی کمک زیادی می کنن. این باکتریا در اثر خطاهای دارویی مثل انتی بیوتیکا از بین می رن و معده دچار زخمای شدید می شه. کاهش تعداد اونا علاوه بر زخمای معده می تونه مشکلات هضم و گوارشی هم داشته باشه. نمک تخمیر شده موجود درترشی می تونه باعث رشد این باکتریا در معده شه. هم اینکه اگه مشکل معده دارین با مصرف کم سرکه می تونین به معده خود در اضافه کردن اسید معده کمک کنین.

Credit: jbconline

درمجموع می تونیم بگیم، سرکه مثل شمشیر دو لبه، فواید و مضرات بسیار تقریبا همدیگه رو داره. اگه شما مشکلات گوارشی دارین، استفاده بیش ازحد و حتی عادی ترشی رو پیشنهاد نمی کنیم. وگرنه در مصرف ترشی باید حد تعادل رو رعایت کنین تا مشکلات زیاده روی به وجود اومده به وسیله مصرف سرکه رو تجربه نکنین.

 

    مقالات در رابطه

  • نکات و حقهای ریز واسه تمیز کردن منزل- بخش اول

  • خورش مرغ کاری با ترشی انبه

  • ۴ اتفاقی که با مصرف سرکه سیب واسه شما پیش میاد

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply