سلامتی

آیا خوردن خربزه و عسل باعث مرگ میشود؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن خربزه و عسل باعث مرگ میشه؟

باید به چند تا نکته مهم تغذیه توجه کرد ( خوردن خربزه و عسل )

به گزارش تالاب معمولا بعضی افراد عسل و یا خامه های عسلی رو به عنوان وعده صبحونه خود انتخاب می کنن. هم اینکه در فصل تابستون که فصل رسیدن میوه خربزه س این سوال پیش میاد که خوردن همزمان خربزه و عسل مضره یا خیر؟؟

آزمایشا نشون دادن که ترکیب عسل و خربزه در دستگاه گوارش پستانداران، با وجود اسید معده و آنزیمای گوارشی قوی معده و روده، یه جور ماده پلیمری تجزیه ناپذیر درست می کنه که می تونه راه روده رو بسته و حتی منتهی به پارگی روده و در بدترین حالت منتهی به مرگ شه.

از دیدگاه علم شیمی این عکس العمل رو به قندهای موجود در این مواد نسبت میدن. عسل دارای لولوز و خربزه دارای قند گلوکزاست. هر دو قند به سرعت جذب بدن می شن و آنتالپی رو بالا می برن. افزایش آنتالپی می تونه وضعیت عمومی بدن رو به هم بریزه.

اما دلیل دیگه اون :

اگه تجربه کرده یا شنیده باشین کفاشان قدیم واسه محکم کردن نخهایشان از موم عسل استفاده می کردن. پس با کشیدن نخ به روی موم، نخ محکم می شه.

حالا به بافت خربزه توجه کنین، خربزه دارای الیافی شبکه ایه و با برخورد و تماس با موم محلول در عسل مانند بتن در بدن سفت می شه و باعث انسداد روده هم می شه که این خود جدا از عوامل شیمیایی دلیل فیزیکی بروز مشکله. و اینکه بعضی افراد می گن مقداری خوردند ولی هنوز زنده هستن هم دقیقا بستگی به مقدار مصرف شده داره.

دلایل دیگه :

یکی از شکلای جور واجور نا بردباری های غذایی، نابردباری دارویی یا فارماکولوژیکه که می تونه به دنبال مصرف بعضی افزودنی ها یا وجود بعضی مواد طبیعی در خود غذاها اتفاق بیفته. این مواد دارای عامل آمینی هستن و با اثر بر قطر رگ ها موجب تغییر فشار خون و آهنگ ضربان قلب می شن.

از همین رو به اون ها «آمین های مۆثر بر قطر رگ ها (وازواکتیو)» می می گن. از جمله این مواد مخصوصا هیستامین، تیرامین و سروتونین شایان ذکرند. آستانه تحریک پذیری افراد نسبت به این آمین ها فرق داره و ممکنه در بعضی افراد در مقایسه با بقیه پایین  تر باشه.

سروتونین یه واسطه عصبیه که در بدن از اسید آمینه تریپتوفان ساخته می شه. این ماده کارکردهای مختلفی داره از جمله اینکه بر حرکات روده اثر می گذارد. در روده یاخته هایی به نام انتروکرومافین وجود دارن که در جواب به حضور غذا سروتونین می سازند.

این مسئله موجب انقباض روده به دور غذا می شه. پلاکت های موجود در مشکی رگ های روده، سروتونین اضافی رو جمع می کنن. در صورت وجود مواد محرک در غذا، یاخته های انتروکرومافین سروتونین بیشتری ترشح می کنن تا حرکات روده سریع  تر شه.

عسل خود یکی از موادیه که گفته می شه ساخته شدن سروتونین رو تحریک می کنه هم اینکه خربزه با داشتن تنها ۵/۰ درصد پروتئین و بیشتر از ۱۰ درصد کربوهیدرات که بالغ بر ۸ درصد اون از قندهای ساده س! می تونه محرک ترشح سروتونین باشه. پس مصرف ترکیب این دو ماده یعنی خربزه و عسل در آدمایی که آستانه تحمل پایینی دارن ممکنه دلیل بروز نشونه های گوارشی شه.

در نتیجه اسهال رخ می دهد تا مواد مضر از بدن بیرون رانده شن. اگه سرعت رهایی سروتونین به درون خون بیشتر از توان پلاکت ها (همون یاخته هایی که مسئول بستن خون هستن) در جمع بیاری اون باشه، سطح سروتونین آزاد خون افزایش می یابد که با اثر بر گیرنده های خاصی موجب استفراغ می شه.

نکته لایق توجه دیگه اینکه نسبت کربوهیدرات به پروتئین ماده غذایی هم بر سنتز سروتونین در بدن اثر می گذارد به عبارت ساده تر، بالا بودن مقدار کربوهیدرات مخصوصا قندهای ساده و کم بودن محتوای پروتئین ماده غذایی محرک سنتز سروتونین در بدنه.

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply