سلامتی

آیا خوردن سالاد بدون سس خوب است یا خیر؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

 

جالبه بدونین معمولا سسای آماده دارای مقادیر زیادی شکر و چربیای اشباع هستن که می تونین به جای این جور سسا از ترکیب روغن زیتون و سرکه یا آبلیمو واسه جذب بالاتر ویتامینا و مزه دار کردن سالاد خود استفاده کنین.هویج خواص دارویی و ارزش غذایی زیادی داره

 

خوردن سالاد بدون سس خوبه یا خیر؟

 

و به خاطر همین گیاهی فوق العاده هستش. هویج شامل آنزیما، ویتامینا و مواد معدنی لازم بدنه. این گیاه منبع خوبی از فیبر، بیوتین، پتاسیم و تیامینه و منبع غنی بتاکاروتن هم هستش. هویج خاصیتی ضد سرطان داشته و بدون هیچ سختی ای به وسیله بدن جذب می شه.

 

مصرف این ماده غذایی دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن شده ، کلسترول خون رو کم می کنه و واسه سلامت پوست هم خوبه. هم اینکه شب کوری و سرفه های همیشگی رو هم بهتر کنه. خیار بیشتر از آب تشکیل شده اما شامل اسیداسکوربیک (ویتامین C) هم هست.

 

 

به خاطر همین ادرارآور بوده و تشنگی رو نابود می کنه. پوست خیار شامل فیبره و مواد غذایی زیادی مانند پتاسیم و منیزیم داره. اضافه کردن خیار به سالاد و مصرف اون در طول روز روشی موثر واسه افزایش مصرف فیبره. گوجه فرنگی هم گیاه حساب می شه

 

و هم میوه. مصرف این ماده غذایی به حفظ بینایی، سلامت دستگاه گوارش و کنترل فشارخون کمک می کنه. هم اینکه در بهبود دیابت و مشکلات پوستی موثره. مصرف روزانه گوجه فرنگی نه فقط به بهتر شدن طعم غذاها کمک می کنه، بلکه واسه حفظ سلامت هم به درد بخور هستش.

 

 

گوجه فرنگی پر از آنتی اکسیدان هاییه که در مقابل شکلای جور واجور سرطانا از بدن مراقبت می کنن. علاوه بر این گوجه فرنگی منبع خوبی از ویتامینا و مواد معدنی لازم بدن هم هستش.

 

البته هنگام خرید گوجه فرنگی باید دقت داشت گوجه های رسیده و قرمز رنگ انتخاب شه، چون گوجه های خام و سبز رنگ می تونه مشکلاتی مانند دل پیچه و اسهال بسازه.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • دوئل سالاد شیرازی با سبزی خوردن
  • همراه غذا سالاد، ماست، ترشی یا سبزی خوردن؟

No Comments

Leave a Reply