سلامتی

آیا خوردن سوشی مضر می باشد؟ | سبزیجات

سپتامبر 20, 2019

به گزارش ایران ناز ما در کشورمون تحقیق خاصی در این باره نداریم و در مورد تایید یا رد این غذا مطلبی وجود نداره، اما کلا، مصرف گوشت ماهی خام ۲ خطر مهم ممکنه داشته باشه و…مضرات خوردن گوشت خام ماهی غذایی مانند سوشی ژاپنی از گوشت ماهی نپخته جفت و جور می شه. این غذا این روزا در فروشگاه های بزرگ به فروش می رسه.

 

 

خوردن گوشت خام ماهی ضرری واسه مصرف کننده اون نداره؟در کشوری مانند ژاپن که سوشی جزو غذاهای ملی اونا حساب می شه، تحقیقات بسیاری انجام گرفته و واسه پیشگیری از دچار شدن به بیماریای انگلی و ویروسی منتقله از ماهی خام اقدامای زیادی انجام شده.

 

 

ما در کشورمون تحقیق خاصی در این باره نداریم و در مورد تایید یا رد این غذا مطلبی وجود نداره، اما کلا، مصرف گوشت ماهی خام ۲ خطر مهم ممکنه داشته باشه؛- خطر انتقال بیماریای انگلی ماهی- احتمال انتقال ویروسایی که در آبای آلوده زندگی می کنن مانند ویروس هپاتیت A و…

 

 

به آدم به خاطر همین پیشنهاد می کنم از مصرف گوشت ماهی خام دوری کنین. ضمن اینکه سوشیایی هم که در فروشگاه ها به فروش می رسن، خونگی و بدون آرم و نشون هستن و بسته بندی مورد تاییدی ندارن، پس نمیشه به بهداشتی بودن اونا اعتماد کرد.

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply