سلامتی

آیا خوردن فلفل تند به شما کمک می کند زندگی طولانی تری داشته باشید؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن فلفل تند به شما کمک می کنه زندگی طولانی تری داشته باشین؟

خوردن فلفل تند به شما کمک می کنه زندگی طولانی تری داشته باشین؟

فلفل چیلی قرمز تند میوه گیاهی از سرده فلفل دلمه ایه و از قاره آمریکا میاد. خیلی از محققین فکر می کنن که خوردن اون با کم شدن خطر مرگ در افراد در ارتباطه. اما این حقیقت داره؟

طول عمر بیشتر با فلفل چیلی قرمز تند, واقعیت یا دروغ؟

دلیل تندبودن فلفل چیه؟

دلیل احساس تندی کردن در دهن بوسیله فلفل، ماده ایه به نام کپسایسین capsaicin که بسیار واسه بدن خوبه. کاپسیسین و تعدادی از ترکیبات مشابه دیگه به وسیله بعضی از گیاهان جنس کپسیکوم تولید می شه موجب رانده شدن بعضی از علفخواران می شه. کاپسیسین یه جور آلکالوئیده که در بعضی از گیاهان مثل فلفل قرمز پیدا میشه که واسه پوست و موکوس محرک بوده و واسه جفت و جور یه جور دارو که در آرامش بعضی از دردها به کار میره مورد استفاده قرار گرفته. این ماده هروقت به مخاط دهن برخورد کنه، مغز به اشتباه اون قسمت رو داغ احساس می کنه.

یه مطالعه جدید نشون میده آدمایی که فلفل چیلی قرمز تند مصرف می کنن شاید زندگی طولانی تری دارن.در طول دوره ۱۹ ساله این مطالعه، محققان به این نتیجه رسیدن که خوردن این فلفلا ۱۲ درصد خطر مرگ رو کم می کنه، مخصوصا از مشکلات قلبی و سکته مغزی.با این حال، بعضی از کارشناسان می گن که با این یافته ها باید با احتیاط خورد.

به گفته کیت ایوب  Keith Ayoob متخصص تغذیه و استاد بالینی کالج پزشکی آلبرت انیشتن نیویورک که عضو محققین این مطالعه نبوده، " مشخص نیس  که واقعا خوردن فلفل چیلی تند باعث این یافته های شده یا این که آدمایی که فلفل چیلی مصرف می کردن سبک زندگی سالم تری داشتن. "

دلایل زیادی واسه اضافه کردن فلفل چیلی تند به رژیم غذایی شما هست، مثلا اونا پر از مواد مغذی و آنتی اکسیدان هستن. با این حال این مطالعه فقط نشون میده که فلفل ممکنه به طول عمر شما کمک کنه، به گفته ایوب تحقیقات بیشتری نیازه که نشون بده آدمایی دقیقا به دلیل خوردن فلفل چیلی قرمز تند، زندگی طولانی تری داشتن.

در این مطالعه محققان روی اطلاعات بیشتر از ۱۶ هزار بزرگسال که در نظر سنجی سازمان ملی سلامت و تغذیه National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES ) بین سالای ۱۹۸۸ و ۱۹۹۴ شرکت کرده بودن انجام شد. NHANES یه نظر سنجی هرساله س که به وسیله مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریا در مورد عادات بهداشتی و غذایی آمریکاییا انجام می شه. این نظر سنجی شامل یه سوال درباره این بود که شرکت کنندگان فلفل چیلی قرمز تند در ماه گذشته مصرف کردن؟ ( به شرکت کنندگان گفته شده بود که منظور پودر فلفل نیس ). همه شرکت کنندگان با هر اندازه فلفل تند قرمز در ماه گذشته، جزو مصرف کنندگان فلفل قرمز در نظر گرفته شدن.

محققان به این نتیجه رسیدن، بعد از متوسط زمان دوره پیگیری نزدیک به ۱۹ سال، ۲۲ درصد از آدمایی که در مطالعه، خوردن فلفل چیلی قرمز تند رو گزارش کرده بودن از دنیا رفتن، در مقابل ۳۴ درصد از آدمایی که فلفل قرمز نمی خوردند فوت شدن، و این یافته در ۹ ژانویه در مجله PLOS ONE منتشر شد.

محققان چند تجزیه تحلیل جور واجور دیگه روی داده ها انجام دادن، مثل سطح تحصیلات شرکت کنندگان، قومیت، رژیم غذایی و سبک زندگی. پس از تنظیم این عوامل یافته های هنوزم نشون می داد آدمایی که فلفل چیلی قرمز تند مصرف می کردن خطر مرگشون در طول دوره مطالعه نسبت به بقیه کمتر بوده.

به گفته مصطفی چوپان Mustafa Chopan دانشجوی پزسکی کالج لارنر دانشگاه ورموند و نویسنده ارشد این مطالعه، یه مطالعه مشابه که قبلا در چین انجام شده هم رابطه بین فلفل چیلی و کاهش خطر مرگ رو ثابت کرده. یافته های نشون میده که رابطه بین مصرف فلفل چیلی قرمز تند و کاهش مرگ و میر تو یه جمعیت غربی رو نشون میده.

چیجوری فلفل چیلی قرمز تند با کم شدن خطر مرگ در افراد ربط داره؟

**محققین یادآور شدن که؛ هرچند یافته ها نشون میده که فلفل چیلی قرمز تند عضوی به درد بخور در رژیم غذاییه ولی مشخص نیس که به چه دلیل با کم شدن خطر مرگ در افراد ربط داره.با این حال محققان چند ایده واسه کارکرد این رابطه ارائه دادن.

**براساس مطالعه، یه توضیح احتمالی اینه که یه ترکیب به نام کپسایسین capsaicin –یکی از عاملای اصلی فلفل قرمز –ممکنه نقشی در گیرنده های خاص اجرا کنه که ممکنه به نوبه خود به مراقبت در برابر چاقی کمک کرده و منتهی به کاهش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی و عروقی شه.

**محققان اشاره کردن، کپسایسین هم اینکه دارای خواص ضد میکروبی است که می تونه باکتریای موجود در روده رو عوض کنه، در برابر چاقی و بیماریای قلبی عروقی از شما مراقبت کنه. فلفل چیلی قرمز تند شامل مواد مغذی زیاد دیگه مثل ویتامین B، ویتامین C و یه ترکیب که در بدن تبدیل به ویتامین A می شه که همه اینا می تونن به اثرات به درد بخور اون در بدن کمک کنن.

چوپان اشاره کرد که این مطالعه ثابت نمی کنه که خوردن فلفل چیلی قرمز تند باعث می شه زندگی طولانی تری داشته باشین. واسه اثبات این رابطه دلیل و معلولی محققان نیاز به انجام مطالعه ای روی افراد تصادفی که در دو گروه قرار گرفته باشن، دارن: یه گروه که فلفل چیلی قرمز تند رو به غذاشون اضافه کنن و گروه دیگه که یه دارو نما رو به غذاشون اضافه کنن و در این صورت محققان می تونن ردیابی کنن که دو گروه فرق کلی ای در سلامت و مرگ و میر نشون دادن یا خیر.

محققان اشاره کردن که این مطالعه چندین محدودیت داشته. مثلا عادت غذایی خود رو فقط یه بار در زمان تکمیل نظر سنجی NHANES گزارش دادن و این احتمال هست که عادت غذایی خود رو در طول دوره پیگیری تغییر داده باشن. علاوه بر این احتمال این که شرکت کنندگان عادات غذایی خود رو به اشتباه به یاد آورده باشن هم هست یا تفسیر " فلفل چیلی قرمز تند چیلی " در این نظر سنجی متفاوت بوده باشه.

جفت و جور و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

Save

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply