سلامتی

آیا خوردن ماءالشعیر باعث چاقی می شود؟ | چاقی

سپتامبر 20, 2019

 

 

خوردن ماءالشعیر می تونه چاق کننده باشه؟

ماءالشعیر یکی از نوشیدنیای پرطرفداره که این روزا در بیشتر سفره ها دیده می شه. اما اینجا این سوال پیش میاد که خوردن ماءالشعیر باعث اضافه وزن می شه؟

ماءالشعیر از عصاره مالت یا جوونه جو به همراه رازک، مخمرها و آب گازدار که همون اسید فسفریک و دی اکسید کربنه جفت و جور می شه. مالت حد واسط دانه جوه، پس جزو ترکیبات کربوهیدرات حساب می شه که در روند جفت و جور ماءالشعیر تحت تخمیر قرار میگیره. طی روند تخمیر مقداری از این کربوهیدراتا به کربوهیدراتای حد واسط شکسته می شن که هضم و جذب اونا بسیار راحته. این مواد هم مثل کربوهیدراتا در بدن سوخته و انرژی تولید می کنن، پس کالری زیادی دارن.

در ماءالشعیر علاوه بر ترکیباتی چون قند مالتوز و مخمرها، ویتامینای B1،B2 ،B5 هم وجود دارن که واسه متابولیسم کربوهیدراتا، روزانه به اونا نیاز داریم. پس ماءالشعیر بخشی از ویتامینای لازم روزانه بدن رو تامین می کنه. هم اینکه این نوشیدنی شامل ۱۶ اسید آمینه لازم لازم بدنه و در هر لیتر از اون، تقریبا ۲۰ میلی گرم ویتامین C هست.

روش سنتی جفت و جور ماءالشعیر در طب قدیم

در این روش جوی پوست کنده رو در آب ریخته و با شعله ملایم میجوشونن بعد آنر ا از روی حرارت ورداشته و بعد از ته نشین شدن، آب سرخ رقیق بالای اون ماء الشعیر نامیده می شه. از ماءالشعیری که به این روش جفت و جور می شه واسه دفع سموم بدن، کاهش فشار خون، کاهش گرما داخلی، گرما کبد، تشنگی بیشتر از اندازه و هم اینکه درمان زخم روده، درمان سل و سرفه های خشک استفاده می کنن.

روش صنعتی جفت و جور ماءالشعیر

در این روش اول جو رو به جو جوونه زده (مالت) تبدیل می کنن و پس از گرفتن جوونه و خشک کردن طی فرایندی از مالت، مایه ای جفت و جور می کنن که به اون آبجو می گن. مایع به دست اومده در این روند الکلیه چون آبجو دارای مخمر بسیار فعالیه که در محیط مناسب الکل تولید می کنه. در مرحله بعد به روش تقطیر برحسب اندازه الکلی که میخوان در محصول بمونه از اون الکل زدایی می کنن.

روش درست کردن ماءالشعیر بدون الکل در داخل کشور (حذف تخمیر یا تخمیر محدود)

در ایران تخمیر محدود اعمال میشه و قبل اینکه مایع به دست اومده الکلی شه به اون شوک گرمایی میدن تا از الکلی شدن اون جلوگیری کنن. واقعا آب جو دارای مخمریه که در محیط مناسب الکل تولید می کنه. شوک گرمایی ایجاد شده باعث از بین رفتن مخمر می شه. ماءالشعیر رایجی که در کشورمون مصرف می شه، اصلا آبجو نیس و در واقع یه نوشیدنی براساس مالته.

چه مقدار ماءالشعیر مصرف کنیم؟

به دلیل کمبود دریافت سبوس و ویتامینای موجود در سبوس غلات مصرف این نوشیدنی میتونه بخشی از نیاز به این ویتامینا رو تامین کنه، کلا مصرف متناسب و متعادل ماءالشعیر به جای نوشابه های گازدار دیگه پیشنهاد می شه.

اما با در نظر گرفتن اینکه این نوشیدنی کالری قابل توجه ای داره عادت به مصرف اون میتونه منجر هم اینکه وزن شه و مصرف اون واسه آدمایی که دچار اضافه وزن هستن و یا کسائی که میخوان وزن شون رو کنترل کنن، باید محدود شه.

هم اینکه به کار گیری ماءالشعیرها به دلیل دارا بودن مواد قندی زیاد، واسه دیابتیا پیشنهاد نمی شه.

از طرف دیگه، با اینکه بخشی از گاز موجود در این نوشیدنی مربوط به روند تخمیره، اما بخش کلی گاز به وسیله کارخانه ها به صورت صنعتی اضافه می شه که کلی ترین اون گاز CO2ه.

اگه اسید فسفریک به کار رفته در این نوشیدنی زیاد باشه، میتونه موجب پوکی استخون شه. پس در آدمایی که بیشتر از اندازه از این نوشیدنی استفاده می کنن، احتمال برداشت کلسیم از بدنشون بیشتره و اگه به کمبود ویتامین D یا کمبود کلسیم هم دچار باشن، مصرف ماءالشعیر احتمال بروز مشکلات استخوانی رو در اونا بسیار زیاد می کنه.

منبع : namnak.com

No Comments

Leave a Reply