سلامتی

آیا خوردن هندوانه افراد را چاق می کند؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن هندوانه افراد رو چاق می کنه؟ 

هندوانه خوراکی محبوب فصل تابستون و بهار هست، خواص بسیار زیادی واسه این خوراکی شیرین و آب دار نام برده شده هست. هندوانه دارای طبع سرد و تر هست که گوشت و پوست این میوه توانایی مصرف خوراکی و اثر دارویی داره.پختن هندوانه و گرفتن عصاره اون دلیل تعادل اعمال کبد و اندامایی که تحت نظر کبد وظایف خود رو انجام میدن مثل کلیه و دستگاه ادراری می شه.

اگه مزاج کبد به سمت سردی یا گرمی بیشتر بره عارضه هایی مثل سنگ کلیه، دیابت و کاهش یا افزایش قوای جنسی در بدن ایجاد می شه، هندوانه نقش موثری در تعادل کارکرد اعضایی از بدن که به وسیله کبد نظارت می شن، داره.همه افراد میتونن هندوانه رو مصرف کنن. ولی اشخاصی مزاج سرد دارن مثل میانسال و کهنسالان باید پس از مصرف هندوانه مقداری عسل یا حلوا بخورن.

هندوانه از ۹۲ درصد آب تشکیل شده هست. بدون چربی و پروتئین هست و درصد گلوسید «قند» اون پایین هست. به خاطر همین یکی از اون میوه های کم کالری هست. می شه از این میوه حتی به عنوان دسر لذت بخش آدمایی که رژیم لاغری گرفتن استفاده کرد.

جوانان و آدمایی که مزاج گرم و تر یا کبد گرم دارن باید یه ترکیب خوراکی رو خورده و پس از اون هندوانه رو بخورن. در این صورت گرما معده صرف ماده اول می شه.کبد ساخت کننده گرما بدن هست و هندوانه در کاهش گرما کبد نقش داره، در نتیجه هندوانه می تونه در تنظیم گرما بدن و نظارت تشنگی و تشنگی اثر داشته باشه.

اگه واسه رشد هندوانه از کود شیمیایی استفاده شده باشه خاصیت نفاخ بودن اون بیشتر می شه، همین طور افراد باید از مصرف هندوانه هایی که در داخل اونا ریشه هست، دوری کنن. هر چی هندوانه قرمزتر باشه، خواص اون افزایش پیدا میکنه. مصرف این میوه باعث ایجاد رطوبت شیرین در بدن می شه و از آنجایی که اعضای بدن آدم شیرین دوست هستن این رطوبت شیرین می تونه روی مزاج اعضای بدن آدم اثر داشته باشه.

در بازار هندوانه زرد «نباتی یا عسلی» و قرمز هست، افراد باید هندوانه رو همراه با تخم اون مصرف کنن، چون تخم هندوانه دلیل کاهش نفخ این میوه میشه.هندوانه رقیق کننده غلظت خون هست. این میوه به اعضایی از بدن مثل کبد کمک میکنه که در ترشح صفرا یا پروتئین هایی که لازم بدن هست، تعادل رو بسازه.

اگه در عضوی مثل کلیه، سنگ به صورتای جورواجور بوجود اومده باشه، مصرف هندوانه دلیل آسون کردن دفع اون می شه. ۷۰ تا ۸۰ درصد از سنگای کلیه به وسیله خود کلیه توانایی دفع دارن.مصرف این میوه اضافه بر این که به تعادلِ گرما معده کمک میکنه در جابجایی غذا از معده به روده هم نقش داره و اشخاصی که موندگاری غذا در معده اونا بیشتره باید هندوانه مصرف کنن.

مربای پوست هندوانه در درمان بعضی از سردرد ها در آدمایی که مزاج گرم رو به سردی دارن و در افراد میانسال و پیر که مزاج سرد دارن، خوب هست.آدمایی که گرم مزاج هستن باید مربای پوست هندوانه رو داخل سکنجبین حل کرده و بخورن، مصرف پوست هندوانه هم در مبتلایان به وسواس ذهنی لازمه، مربای پوست هندوانه هم نقش ملین در افراد گرفتار به یبوست رو داره.

  اشخاصی که دچار ضعف هضم در معده هستن باید پس از غذا مربای پوست هندوانه استفاده کنن و این مربا در تقویت هاضمه در معده و کل اعضای بدن موثر هست.مصرف هندوانه واسه همۀ سنین خوب هست و آدمایی که مزاج سرد دارن به خصوص جوانان باید آب هندوانه رو با ۲ قاشق غذاخوری سکنجبین تو یه لیوان مخلوط کنن،

بعد این ترکیب رو قرقره کرده و بنوشن. مصرف این نوشیدنی به مدت سه تا چهار هفته دلیل دفع سودای حاصل از صفرا از سیستم اعصاب مرکزی میشه.نوشیدن آب هندوانه با سکنجبین، آب هندوانه و عسل واسه میانسال و کهنسالان و آب هندوانه به تنهایی واسه آدمایی که مزاج گرم و خشک دارن، خوب هست. آب هندوانه به هضم غذا کمک می کنه.

.

منبع : parsnaz.ir

No Comments

Leave a Reply