سلامتی

آیا خوردن پنیر سبب کاهش هوش می شود؟ | تغذیه سالم

سپتامبر 20, 2019

خوردن پنیر دلیل کاهش هوش می شه؟

تغذیه

تصور می شه که خوردن پنیر دلیل کاهش هوش و به قولی خنگ شدن می شه.

در حالی که کارشناسان تغذیهاین موضوع رو رد کرده و تاکید می کنن که این یه باور اشتباهه. پنیر یه ماده غذایی بسیار غنی از پروتئین و کلسیمه و به خاطر همین ماده غذایی با ارزشی حساب می شه. در عین حال یه ماده عالی واسه تامین لبنیات لازم بدنه.

اگه واقعا پنیر خنگ کنه، پس وای به حال فرانسویا و ایتالیاییا که بیشتر از ۲۰۰ نوع پنیر دارن و به طور سرانه، ۱۷ تا ۲۰ کیلو پنیر در سال مصرف می کنن!

میدونید فقط در ایالت متحده آمریکا، ۲۰۰ نوع پنیر هست و بیشتر از دوهزار نوع پنیر جور واجور در سراسر دنیا تولید می شه؟

این وسط افراد زیادی باور دارن، پنیر باعث کاهش هوش می شه، در جواب به این افراد باید گفت پنیر شامل ماده ای به نام تیرامینه که این ماده می تونه در صورت عبور از سد خونی مغز وارد مغز شه و کاهش کارکرد ذهنی فرد رو به دنبال داشته باشه، هرچند در عمل باعث کاهش هوش فرد مصرف کننده نمی شه.

چراکه در بدن ما آنزیم خاصی هست که به محض تماس با پنیر اونو تجزیه می کنه و اگه نقصی در کارکرد این آنزیم وجود نداشته باشه و مقادیر پنیری که فرد می خوره بیشتر از ظرفیت خنثی کردن این آنزیم نباشه، این آنزیم بدون هیچ سختی ای می تونه از پس مقادیر عادی تیرامین بربیاد و مانع ورود این ماده به مغز شه.

این وسط از اونجا که آنزیم تجزیه کننده تیرامین پنیر واسه انجام عمل خود به مس نیاز داره، پس اگه بتونیم مقادیر لازم مس رو در اختیارش بذاریم می تونیم از کارایی بیشتر اون بهره ببریم. این کار رو می تونیم با خوردن گردو همراه پنیر انجام بدیم.

در واقع از اونجا که گردو شامل مسه می تونیم از این روش، مس لازم رو تامین کنیم.

موضوع دیگه تعادل کلسیم و فسفر بدنه. اگه این تعادل به هم بخوره یعنی مقدار کلسیم بدن از فسفر بیشتر شه این کلسیم اضافی می تونه باعث کاهش فسفر در دسترس سلولای مغزی شه.

این در حالیه که سلولای مغزی به کاهش فسفر حساس هستن و این موضوع می تونه باعث کاهش کارکرد سلولای مغزی شه. این در حالیه که پنیر هر دو ماده معدنی کلسیم و فسفر رو داره ولی اندازه کلسیم اون بیشتره و در صورت مصرف بیشتر از اندازه اون، این تعادل به هم می خوره و مقدار کلسیم از فسفر بیشتر می شه.

گردو تا حدی هم شامل فسفره که با مصرف اون می تونین به فسفر لازم خود دست پیدا کنین و این تعادل رو به حالت اول باز گردونین. پس این مشکل هم با مصرف گردو قابل حله.

دلیل اصلی این تصور غلط کجاس؟

این ماده غذایی ازجمله لبنیاتیه که اگه صبح به عنوان صبحونه استفاده بشه باعث افت فشار خون و به اصطلاح فرد دچار سردی می شه. البته این افت فشار اونقدر نیس که فرد اونو احساس کنه ولی اثر خود رو میذاره.

اینطوری طی وقتی که این افت فشار اتفاق می افته خون کمتر به سلولای بدن ازجمله سلولای مغزی می رسه و این باعث می شه تا چند دقیقه یا چند ساعت اول، مغز تا حدی قدرت موشکافی کمتری داشته باشه و فرد به نظر کمی کم هوش به نظر برسه ولی این قضیه موقته و با برگشت فشارخون به حد طبیعی خود این موضوع هم برطرف می شه.

به این پنج دلیل، پنیر بخورین:

پنیر، یکی از اعضای اصلی خونواده لبنیاته که به خاطر ارزش بالای پروتئینی اش، می تونه جانشین مناسبی واسه گوشت باشه، اما همه فایده های پنیر، در پروتئین اون خلاصه نمی شه بلکه:

۱- پنیر، دوست خوب دندون هاست؛ چون مقدار زیادی کلسیم داره که باعث از بین رفتن پلاکای دندانی می شه. پس، اگه از ترس شنیدن خبرهای بدی مثل کرم خوردگی و پوسیدگی دندون، از نزدیکی مطب دندون دکتر هم رد نمی شین، هر روز صبح، چند لقمه نون و پنیر بخورین؛ البته خوردن پنیر، جای مسواک زدن و به کار گیری نخ دندون رو نمی گیره. پس، تنبلی هم نکنین!

۲- پنیر، از استخواناتون، مثل جون شیرین مراقبت می کنه. پیش گیری از پوکی استخون رو باید از کودکی شروع کرد و پنیر، به خاطر داشتن کلسیم، خوب می تونه این وظیفه رو برعهده بگیره.

۳- پنیر و در کل، همه مواد غذایی که کلسیم دارن، به خانمای باردار کمک می کنن تا زایمون راحت تری داشته و بعد از تولد نوزاد هم شیر بیش تری واسه تغذیه اون دارا باشن.

۴- پنیر، یکی از رازهای جوانیه؛ چون پر از ویتامین A و B هستش که پوست شما رو مثل یه حبه انگور تازه، نرم، شفاف و نورانی می کنه؛ البته چون پنیر می خورید، نباید توقع داشته باشی که نور آفتاب، آلودگی هوا، روغن و غذاهای سرخ کردنی و…، بر پوست تون اثرات منفی نداشته باشن.

پس، علاوه بر به کار گیری پنیر، پیشنهادای عمومی واسه حفاظت از پوست رو هم جدی بگیرین.

۵- پنیر، شما رو رویین تن می کنه؛ البته جادوی خاصی در کار نیس. مواد مغذی موجود در پنیر، سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و به خصوص کوچیک ترها رو در برابر دچار شدن به مریضی، مقاوم می کنه.

اگه بهونه یا دلیل بچه ها واسه نخوردن شیر، تهوع یا دردهای شکمی است، با خیال راحت، پنیر رو وارد برنامه غذایی روزانه شون کنین؛ چون پنیر، لاکتوز نداره و باعث ایجاد علایم گوارشی نمی شه.

.

منبع :

No Comments

Leave a Reply