عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  • چند مثال موردی از شبکه‌های WMN
  • MIT Roofnet : یک شبکه آزمایشی و تجربی چند گامی 11b می باشد که از 50 گره تشکیل شده و در ساختمان‌های گروهی از داوطلبان در کمبریج واقع شده می باشد. گره‌های این شبکه خارج از محفظه کامپیوترهای رومیزی قرار دارند که به آنتن‌های8 dBi و همه-جهته مجهز شده‌اند و در خارج ساختمان نصب گردیده‌اند[33].

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

کارت‌های شبکه نوع اصلاح شده‌ای از مود استاندارد Ad-Hoc می باشد [33و34].

شکل  ‏2‑19- جایگاه گره‌‌‌های بکار رفته

  • لایه اتصال مش مایکروسافت (MCL) : این درایور قابل بارگذاری در محیط ویندوز، توسط آزمایشگاه تحقیقات مایکروسافت توسعه یافته می باشد که یک سازمان‌دهنده (آداپتور) مجازی شبکه را ایجاد می‎کند و می‌تواند یک شبکه Ad-Hoc بین کامپیوترهای دارای ویندوز تشکیل دهد. سیستم مسیریابی بر اساس پروتکل DSR (مسیریابی پویا منبع) پایه‌ریزی شده که برای پشتیبانی و تضمین کیفیت معیار‌های لینک گسترش یافته می باشد. این سیستم در ساختمان های اداری و یک مجتمع آپارتمانی محلی مستقر شده می باشد.
  • UCSB MeshNet : این یک بستر شبکه 25 گره‌ای و تجربی مستقر در محوطه کالج دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا می باشد. هر کدام از گره‌های مش از دو روتر بی‌سیم Linksys WRT54G تشکیل شده که به یکدیگر متصل شده‌اند. یکی از آنها برای به اجرا در آوردن پروتکل مسیریابی AODV[1] و دیگری برای مدیریت خارج از باند بهره گیری شده می باشد. گره دروازه یک کامپیوتر رومیزی کوچک می باشد که روی آن لینوکس اجرا می گردد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: