متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 اولویت‌بندی راه‌حل‌های مدیریت دانش با رویکرد QFD فازی(مورد مطالعه بیمارستان شهید بهشتی شهر شیراز)

– مقدمه

مطالعه تاریخچه، مفاهیم، تعاریف و به­گونه کلی مبانی نظری یک مفهوم، پیش‌نیاز شناخت و پیاده‌سازی آن مفهوم می باشد. بر این اساس، در فصل حاضر با هدف شناسایی مفاهیم مورد بهره گیری در این پژوهش، آغاز به مطالعه مفاهیم داده، اطلاعات، دانش و خرد پرداخته می گردد. سپس تعاریف دانش از دیدگاه محققان مختلف مطالعه می گردد و مروری بر انواع دانش، خصوصیات و ویژگی‌های دانش و اهمیت آن می گردد. سپس به مطالعه تعاریف مدیریت دانش، مزایا، اهداف، ویژگی‌ها، علت های به­وجود آمدن مدیریت دانش، تاریخچه‌ی دانش و مدیریت آن و … در جامعه‌ی کنونی پرداخته می گردد. در ادامه مروری بر تکنیک‌های مورد بهره گیری در تحلیل داده‌ها‌ی این پژوهش می گردد. مطالعات انجام شده در زمینه‌ی مدیریت دانش در دو قسمت مطالعات داخلی و خارجی و مهم­ترین یافته­ها از مرور پژوهش­های پیشین نیز بخش نهایی این فصل را تشکیل می‌دهد.

 

2-2- دانش

اساسی‌ترین مشخصه‌ی سازمان‌های هوشمند در قرن 21 ، تأکید بر دانش و اطلاعات می باشد. دانش ابزار قدرتمندی می باشد که می‌تواند تغییرات را در جهان به­وجود آورده و نوآوری‌ها را ممکن سازد(محمدی فاتح و همکاران، 1387). امروزه، دانش به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه و عامل اصلی مزیت رقابتی پایدار سازمان‌ها به‌شمار می‌رود. این سرمایه برخلاف سایر سرمایه‌های سازمان که درصورت مصرف از ارزش آن کاسته می گردد، در اثر بهره گیری باارزش‌تر می گردد(تیوانا[1]، 2000). سازمان‌ها با تکیه بر دانش برتر امکان اتخاذ تصمیم‌های معقول‌تر در موضوع‌های مهم و بهبود عملکردهای مبتنی بر دانش را می‌یابند(پروبست و روب[2]، 2000).

 

2-2-1- داده، اطلاعات، دانش و خرد

 در بحث مدیریت دانش و کاربرد آن در سازمان­ها اغلب با مفاهیم وابسته‌ای مواجه هستیم که در زیر به تبیین مختصر هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

[1]. Tiwana

[2]. probest & Roub

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1- نیازمندی­های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز کدامند؟

2-سطوح اهمیت نیازمندی­های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز چگونه می باشد؟

3- راه‌حل‌های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز کدامند؟

4- سطوح اهمیت راه­حل­های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز چگونه می باشد؟

5- اولویت نیازمندی­های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز به چه صورت می باشد؟

6- اولویت راه‌حل‌های مدیریت دانش در بیمارستان شهید بهشتی شیراز به چه صورت می باشد؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : اولویت‌بندی راه‌حل‌های مدیریت دانش با رویکرد QFD فازی(مورد مطالعه بیمارستان شهید بهشتی شهر شیراز)  با فرمت ورد