عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  چشم‌انداز

شبکه‌های مش بی‌سیم [1] (WMN) یکی از فناوری‌های کلیدی و تاثیرگذار طی دهه پیش رو هستند و تأثیر بسیار مهمی‌ در نسل‌های آتی شبکه‌های بی‌سیم و سیار اعمال خواهند نمود و بر اساس  پیش‌بینی آقای Akyildiz شبکه‌های مش بی‌سیم  در دهه آینده تمامی‌شبکه‌های بی‌سیم را تحت تاثیر خود قرارخواهد داد و به جایگزینی مناسب برای آن‌ها تبدیل خواهد گردید [3و22]. به کمک این شبکه‌ها رویایی که از دیرباز در ذهن بسیاری از کاربران گوناگون انواع شبکه‌ها در سرتاسر دنیا بوده به تحقق نزدیک‌تر می گردد؛ و این رویا چیزی نیست غیر از اتصال به شبکه در هر زمان و هر لحظه و با نهایت سادگی و کمترین هزینه.

شکل  ‏2‑1- شبکه‌ بی‌سیم مش

با این تفاسیر شبکه‌های WMN تأثیر بسیار مهمی‌در نسل بعدی اینترنت اعمال می‌کنند. توانایی خود-سازماندهی[2] این شبکه‌ها به طرز چشمگیری پیچیدگی استقرار، حفظ و نگهداری شبکه را کاهش داده و در نتیجه ضمن بالا بودن قابلیت اطمینان و بهبود بخشیدن به ظرفیت شبکه، هزینه‌های متصور را نیز کاهش می‌دهد.

این شبکه‌ها مشتمل بر مسیریاب‌های مش و نیز کاربران مش می شوند که در آن مسیریاب‌های مش کمترین تحرک ممکن را دارند و  ستون فقرات WMN را شکل می‌دهند. آنها دسترسی به شبکه را هم برای کاربران مش و هم برای کاربران عادی فراهم می‌آورند.

شکل  ‏2‑2- کاربران مش (چهار عکس سمت راست) و مسیریاب‌های مش (دو عکس سمت چپ)[3]

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در شکل (2-3) نمونه ای از شبکه مش بی‌سیم پیاده سازی شده در دانشگاه جورجیا نمایش داده شده می باشد. این شبکه مش که BWN-Mesh نامیده شده می باشد در واقع یک شبکه backhaul مش متشکل از 15 گره‌‌‌ بر اساس استاندارد IEEE 802.11b/g می باشد. هدف از این پیاده سازی انتقال ترافیک  شبکه برای دسترسی به اینترنت می باشد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: