عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط همسویی بین مشخصه های محیطی کسب و کار، اولویت های رقابتی و ساختار زنجیره تامین با عملکرد کسب و کار

قسمتی از متن پایان نامه :

 • کاهش هزینه

البته تمام تولید­کننده­هایی که علاقه به یک سطح از هزینه دارند، منحصراً فقط بر روی این اولویت رقابت نمی‌نمایند و ممکن می باشد از اولویت­های دیگر نیز در کنار این اولویت بهره ببرند. شرکت‌هایی که بر هزینه به‌عنوان یک اولویت رقابتی تاکید دارند بر کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری، به حداکثر رساندن بهره گیری از ظرفیت و کاهش موجودی انبار تمرکز دارند (وارد و دیگران، 1996).

 • کیفیت

طراحی، بازاریابی، و فرآیند تولید معمولاً به‌عنوان در اختیار داشتن کیفییت‌های متفاوت تعریف می­گردد (وارد و دیگران، 1995). گاروین(1987) تفاوت دیدگاه‌ها را با پیشنهاد هشت مولفه در یک چارچوب اظهار نمود: عملکرد، آینده، قابلیت اطمینان، تطابق، دوام، تعمیرپذیری، زیبایی‌شناسی و کیفیت درک شده.

بطورکلی آن‌چه در تحقیقات پیشین بطور جامع مورد پذیرش قرار گرفته‌ این می باشد که طراحی، تولید، توزیع، بازاریابی، و خدمات پس از فروش برای اندازه‌گیری کیفیت عملیات یک شرکت بهره گیری می گردد.

  شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 • کارایی تحویل( قابلیت اطمینان و سرعت)

توانایی تحویل با در نظر داشتن برنامه وعده داده شده می‌باشد. برای بعضی از انواع مشتریان، سرعت تحویل نیز جهت سفارش دادن ضروری می باشد. اگرچه این دو بعد تا حدی از هم جدا هستند، موفقیت درازمدت مستلزم آن می باشد که وعده تحویل سریع با درجه بالایی از قابلیت اطمینان انجام گردد (وارد و دورای، 2000).

 • انعطاف‌پذیری

گروین(1993) هفت مولفه انعطاف‌پذیری را بیان نمود که شامل تولید ترکیبی، حجم، دگرگونی، اصلاح، تغییر مسیر، مواد، و توالی‌دهی بوده‌می باشد. انعطاف‌پذیری در شرکت‌های تولیدی به گونه سنتی با هزینه بالا با بهره گیری از ماشین‌آلات چندمنظوره به جای ماشین‌آلات کارآمد تک‌منظوره و بهره گیری از کارگران ماهرتر تعبیر می گردد (وارد و دورای، 2000). در سال‌های اخیر، پیاده‌سازی فن‌آوری‌های پیشرفته تولید هزینه‌های دستیابی به انعطاف‌پذیری را به‌گونه موثری کاهش داده‌می باشد، که باعث شده‌می باشد شرکت‌های بیشتری به دنبال مزیت رقابتی از طریق کیفیت باشند (بویرا و پاگل، 2000).

براساس تحقیقات جانسون، مک هیوج، پندلبری و ویلر (1993) اساس پیروزی در بازار با حجم تولید بالا تعیین هزینه می باشد. در شرایط تقاضای تقریبا پایدار، وومک و جانز (1996) به این نتیجه رسیدند که اصول ناب تاثیرگذارتر می­باشند. در شرایط با حجم تولید پایین،

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی:

 • مطالعه ارتباط بین همسویی مشخصه‌های محیطی کسب و کار، اولویت‌های رقابتی و ساختار زنجیره تامین با عملکرد کسب‌وکار.

اهداف جانبی:

 • مطالعه تاثیر مشخصه‌های محیطی کسب ‌و‌ کار شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان بر عملکرد آن­ها.
 • مطالعه تاثیر مشخصه‌های محیطی کسب ‌و‌ کار شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان بر اولویت های رقابتی اتخاذ شده توسط آن­ها.
 • مطالعه تاثیر مشخصه‌های محیطی کسب ‌و‌ کار شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان  بر  ساختار زنجیره تأمین آن­ها.
 • مطالعه تاثیر انتخاب اولویت‌های رقابتی بر ساختار زنجیره تامین، در شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان.
 • مطالعه تاثیر انتخاب اولویت‌های رقابتی بر عملکرد، در شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان.
 • مطالعه تاثیر ساختار زنجیره تأمین بر عملکرد شرکت‌های قطعه ساز خودروی استان سمنان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط همسویی بین مشخصه های محیطی کسب و کار، اولویت های رقابتی و ساختار زنجیره تامین با عملکرد کسب و کار  با فرمت ورد